SOSYAL MEDYA

Firmanızın veya Web Sitenizin internet ortamında yeterince tanıtılmadığınımı düşünüyorsunuz? Müşteri portföyünüzü geliştirmek veya firma tanıtımınızı yapmak için internette bir çok yöntem vardır.

İnternet Reklam ve Tanıtım Danışmanlığı Faaliyetlerimiz,Neler Yapıyoruz?

*Facebook sayfa açılması ve açılan sayfanın düzenlenmesi.
*Twitter sayfa açılması ve açılan sayfanın düzenlenmesi.
*Sosyal paylaşım sitelerine tanıtım yapılması.
*Sosyal imleme sitelerine tanıtım yapılması.
*Google AdWords Reklamları.
*Facebook Reklamları.

İnternet reklamcılığının avantajlarından tekrar söz etmeye gerek yok; bu reklam türünün sağladığı bilinirlik ve satış desteği hakkında bir fikriniz olduğunuzdan eminiz. Benzer şekilde, Facebook da bu sektör kapsamında organik olarak büyüyen bir sosyal ağ ve aynı zamanda önemli bir reklam aracı.

Aşağıda, diğer internet reklam uygulamaları ile karşılaştırıldığında Facebook’ta Reklam’ın getirdiği temel avantajlar yer almakta:

Özel Olarak Hedeflenmiş Reklam

Facebook’un reklam yerleştirme sistemi insan merkezli. Site yaş, cinsiyet, adres, medeni durum ve iş bilgileri ile beraber beğeniler, canlı yayını yapılan mevcut statü mesajları gibi içerikleri de kapsayan dev bir kişisel bilgi verisine sahip. Hedeflenmiş reklam söz konusu olduğunda, Facebook’a çok daha fazla bir eğilim ortaya çıkıyor. Facebook’ta verilecek reklamlar, bir müşteri profilinin çok özel detaylarının seçilmesi ile yerleştirilebiliyor. Bu durum, hedef müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı ve gelir şansınızı arttırmanızı sağlıyor.

Daha Ekonomik

Reklamın işletmeler için önemi inkar edilemez bir gerçek! Küçük işletmeler için, “Facebook Reklamları” diğer reklam araçları ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomik bir yol. Tabi ki maliyet bir anahtar kelimenin popülaritesine bağlı fakat yine de küçük işletmeler için bu çok daha az maliyetli bir pazarlama yolu.

Daha Çok Esneklik

Görsellerle beraber kullanabileceğiniz reklam metniniz için 135 yazı karakteri kullanma hakkına sahipsiniz. Bu, içeriğinizi oluşturuken size çok daha fazla esneklik sağlar. Böylece Facebook Reklamları yoluyla, reklamınızın içeriğinde çok daha fazla şey söyleyebilirsiniz. Günlük reklam bütçenize göre reklam yayın sıklığını arttırabilirsiniz. Bu sebepler, Facebook’u en iyi internet reklamcılığı hizmetlerinden birisi yapıyor.

Facebook Sayfasının Pazarlama Faydaları

Müşterilerinize, ürünleriniz hakkındaki bilgi ve güncellemeleri sunmak için bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Facebook’un bu özelliği, müşterilerinize daha büyük ve daha doğrudan bir destek oluşturmanızı sağlıyor. Promosyonel reklamınızı, oluşturacağınız Facebook sayfanız yoluyla gerçekleştirmeniz mümkün.

"Beğen" Özelliği Avantajları

Facebook’ta Reklam avantajlarından biri de, onun haber kaynağı yolu ile “Ağızdan ağıza pazarlama(WOM)” sağlayan “beğen”(like) ve “hayran”(fan özellikleri. Eğer bir kullanıcı, sizin reklamınızı “like” eder ise, bu onun  haber kaynağını onaylayan tüm arkadaşlarına yayınlanacaktır. Böylece, eğer bir reklam aracılığı ile tek bir müşteri yakalarsanız, çok daha fazlasını elde etme olasılığınız var demektir. Facebook’ta bir hayran sayfası nasıl oluşturacağınızı öğrenmenin vakti çoktan geldi, hatta artık Facebook sayfası olmayan markaların prestij kaybettiğini dahi söyleyebiliriz.

Geniş Hedef Kitleye Ulaşım

Facebook kullanıcılarının giderek artan sayısı, reklam verenler için daha geniş bir müşteri tabanına ulaşma fırsatı sunuyor. Facebook çok dilli ve yeni coğrafi lokasyonları kapsadıkça, reklamlarınız dünya çapında müşterilere ulaşabiliyor. Facebook’u her ay ziyaret eden toplam kullanıcı sayısını dikkate alarak, “Facebook Reklam” avantajlarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.